«
Ünlü CEO, Bu Tarih İçin Uyardı Bitcoin Selloff Görebilir

Ünlü kripto para yatırım şirketlerinden biri olan Pantera’nın CEO’su Dan Morehead, hisse senetleri ve kripto para birimleri arasında devam eden korelasyonun kısa ömürlü olacağını söyledi. Morehead, şirketin paylaştığı yatırımcı mektubu aracılığıyla, varlık sınıflarının yükselen bir faiz oranı ortamında öne çıktığı için kripto para birimi sektörünün muhtemelen daha hızlı büyüyeceğini belirtti. Ayrıca Bitcoin ve altcoin’lerin, vergi gününde satışla, yani selloff ile karşılaşabileceğini düşünüyor.

Pantera’dan Bitcoin ve altcoin’lere yönelik yorum

Paylaşılan bir yatırımcı mektubuna göre Pantera CEO’su Dan Morehead, borsa ile kripto para alanındaki korelasyonun, ABD Merkez Bankası’nın tapering önlemlerine karşı yatırımcılara doğrudan bir tepkiydi. Kripto sektörünün mutlaka nakit odaklı olmamasına rağmen, faiz oranlarından etkilenen geleneksel varlıklara üstünlük sağlayarak altın gibi davrandığını kabul etti.

Bitcoin 40 Bin Doların Altına Daldı

Şirket ayrıca, grafiklerin piyasaların aşırı değerlenmiş durumda olmadığını, bu nedenle şu anki fiyatların ucuz olduğunu düşünüyor.  Şirket, ABD Hazine yıllık getirilerinin yıllık açıdan yüzde 11 oranında değer kaybettiğini, Fed’in de para basımına devam ettiğini belirterek BTC’nin ucuz olduğunu savunuyor. BTC’nin de zirvesinin altında işlem gördüğüne işaret ederek aşırı değerlenmemiş olduğunu belirtiyor.

Vergi gününde fiyatlar nasıl etkilenebilir?

Morehead, kripto para birimlerinin Fed faiz artırımlarından etkilendiğini kabul etse de, bunun çoğunun artık fiyatlandırıldığına inanıyor. Ayrıca, yönetici, geleneksel makro piyasalar düştüğünde, kripto para birimlerinin bir süreliğine hisselerle ilişkili olma eğiliminde olduğunu belirtti. Bu nedenle, “önümüzdeki haftalarda kriptonun temel olarak geleneksel pazarlardan ayrılacağına” ve “tekrar kendi başına ticaret yapmaya başlayacağına” inanmanın mümkün olabileceğini düşünüyor.

Bitcoin'in Her Adımını Bilen Analistten "Son Dakika" Tahmini!

Buna ek olarak, son zamanlarda düşen fiyatlar, Morehead’e göre ABD mali vergi yılının kapanmasına da bağlanabilir. Ayrıca, geçtiğimiz yıl piyasada elde edilen trilyonlarca kripto para birimi kazancının, birçok traderın varlıklarını satarak ödemiş olabileceği büyük vergi yükleriyle sonuçlanacağını belirtti. Pantera Capital, 19 Nisan’a kadar ödenmesi gereken vergiler için traderların kripto paralarını elden çıkarabileceğini düşünüyor. Birçok kripto para traderının bu alanda yeni olmasından dolayı bunların “tamamen içeride olduklarını” ve vergilerini ödemek için biraz kripto para satabileceğini söylüyor.

Bir Cevap Yaz

btcrehberi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *