«
650x344-piyasalarda-luna-coin-depremi-suruyor-luna-coin-yakimi-olacak-mi-fiyati-nedir-ne-oldu-ne-zaman-yukselecek-1653979774812

Terra çöküşünün ardından polis tarafından yapılan araştırmalar devam ediyor. Son olarak Terra (LUNA) kurucu ortaklarından Shin Hyun-seong’un evine baskın düzendi ve ev içerisinde aramalar yapıldı.

Güney Kore’nin yerel haber sitesi Donga’ya göre, 20 Temmuz tarihinde Seul Güney Bölge Savcılığı Ortak Mali ve Menkul Kıymet Suçları Soruşturma Ekibi, Terraform Labs kurucu ortağı Shin Hyun-seong’un evine el koydu ve arama yaptı.

Kurum, daha öncelerde Terra olayı ile bağlantılı olarak 15 kripto para borsasında araştırmalar yapmıştı. Savcılık, Terra CEO’su Do Kwon ve şirket çalışanlarıyla alakalı daha fazla bilgi toplayabilmek adına Upbit, Coinone, Bithumb, Korbit ve Gopax‘ın da aralarında bulunduğu 7 farklı kripto para borsasının genel merkezine ekip gönderdi.

Kurum ayrıca, 2019 yılında büyük kurucu ortakların büyük miktarda vergi kaçırdığından şüphelendiğini açıkladı.

Terra CEO’su Do Kwon’un ve kurucu ortaklardan Shin’in nerede olduğu bilinmiyor. Bazı iddialara göre bu ikili evlerini Singapur’a taşıdı ancak bu konuyla alakalı iki ülkeden de bir açıklama gelmedi.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *