«
nft

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kayıt dışı menkul kıymetlere karşı yeni bir düzenleyici eylem dalgasında NFT oluşturucularını ve pazar yerlerini hedef aldı.

Bloomberg’in, bir raporunda Başkan Gary Gensler liderliğindeki SEC’ninNFT oluşturucularını ve pazar yerlerini menkul kıymet ihlalleri açısından araştırdığı bildiriliyor. Rapordaki anonim kaynaklar SEC’nin, belirli NFT’lerin geleneksel menkul kıymetler gibi para toplamak için kullanılıp kullanılmadığını araştırdığını iddia ediyor. Ayrıca SEC’nin icra birimi avukatlarının son bir kaç ay içinde belirli NFT’ler ve diğer token teklifleri hakkında bilgi talep eden mahkeme celbi gönderdiği söyleniyor.

Kripto kredisi ürünleri geçtiğimiz yıl boyunca büyük düzenleyici incelere maruz kalmışlardı. Bu rapor, SEC’nin F-NFT‘lerin (değerli bir NFT’nin daha küçük parçalara dönüştürülmesi) nasıl kullanıldığına dair de özel bir ilgi gösterdiğini ortaya koyuyor.

“Crypto Mom” olarak da bilinen Hester Peirce‘in Mart 2021‘de F-NFT satışlarının yasaları çiğneyebileceğini belirtmişti.

Yatırım ürünü olan bir şey yaratmamaya dikkat etseniz iyi olur.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), SEC tarafından menkul kıymet olarak kabul edilmedikleri için inceleme altında olmasa da diğer dijital varlıklar SEC’in incelemesi altında bulunuyor. SEC, şubat ayında yüksek getirili kredi ürünlerini menkul kıymet olarak listelemediği için New Jersey merkezli kripto kredi şirketi BlockFi‘a 100 milyon dolarlık rekor bir para cezası ödemesini emretti.

Mevcut incelemeler ve pazar düşüşüne rağmen NFT satışları büyümeye devam ediyor. NFT pazar yerleri LooksRare ve Opensea‘de son 30 gün içerisinde 10.7 milyar dolarlık ticaret hacmi oluştu.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *