«
1639932180_7950

Sosyal baskınlık metriği altcoin için olumlu sinyaller veriyor

Santiment, kripto tarihindeki en büyük token satışlarından birinden elde edilen gelirin, Terra’nın dolara sabitlenmiş stablecoin’i olan TerraUSD (UST) için Bitcoin (BTC) cinsinden bir forex rezervi oluşturmak amacıyla kullanılacağını söylüyor.

Terra tarafından yapılan açıklamada satışın, DeFiance Capital, Republic Capital, GSR, Tribe Capital ve diğer pek çok kuruluşun katılımıyla Jump Crypto ve Three Arrows Capital tarafından yönetildiği belirtildi.

Terra (LUNA), Aralık ayındaki yaklaşık 100 dolarlık yüksek bir seviyeden şu anda 52,56 dolardan işlem görüyor, ancak Santiment, sosyal baskınlık metriğinden gelen sinyallere dayanarak altcoin projesinin büyük ihtimalle yükseleceğini tahmin ediyor.

Santiment’in kullandığı sosyal hakimiyet, belirli bir kripto varlığının belirli bir zamanda diğer kripto projelerine karşı ne kadar popüler olduğunu ölçmek için kullanılıyor. Çoğunlukla, daha yüksek bir medya ilgisi olan kripto projelerinin, fiyatlarının daha hızlı değiştiği kabulüne dayanıyor.

Altcoin

Analitik firması Santiment’e göre, Luna’nın sosyal hakimiyeti, traderların ayı eğilimine rağmen altı aydan fazla bir sürenin en yüksek seviyesinde bulunuyor. Davranış analizi platformu, sosyal platformlarda bahsedilmedeki artışın altcoin projesinin pozitif yönde ilerlediğini gösterdiğini belirtiyor:

LUNA, 11. en büyük kripto para birimi. 2021’de büyük bir hayran kitlesi kazandı ve 3 aylık düşüşüne rağmen sıcak bir konu gibi görünüyor. Şu anda Ekim ayından bu yana en yüksek tartışma yüzdesini görüyor, bu da yaklaşan bir geri dönüşün iyi bir işareti.

Altcoin

Bununla birlikte bugün Rusya’nı Ukrayna’yı işgale başlamasıyla tırmanan jeopolitik riskler kripto piyasalarını kan banyosuna soktu. Lider kripto Bitcoin, yazının yazıldığı sıralarda son 24 saat içinde %9’un üzerinde kayıpla 35 bin dolar civarında işlem görürken, Terra da piyasanın geneline eşlik ederek %8,22 düşerek 52,56 dolara geriledi.

Bir Cevap Yaz

btcrehberi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *