«
Popüler Kripto Trader’ıBTC ve ETH’nin Boğa Koşusu İçin Bu Seviyelere Ulaşması Gerek!

Kripto analisti Justin Bennett, önde gelen iki kripto varlığı olan BTC ve ETH’nin son grafik hareketlerini analiz etti ve yükseliş kırılmalarını doğrulamak için ulaşmaları gereken seviyeleri açıkladı.

Cryptocademy bülteninin son sayısında Bennett, Bitcoin (BTC) 40.000 dolarlık destek seviyesini tutabildiği sürece, önde gelen kripto için 50.000 dolara ulaşmanın mümkün olduğunu söyledi.

“Bitcoin, bu hafta 42.000 dolarlık destekten sıçradıktan sonra sağlıklı görünüyor. Bu, haftalardır tartıştığımız 40.000 dolara uzanan bir destek alanı. 

Alıcıların yükseliş kırılmasını onaylamak ve 50.000 dolar bölgesini açmak için günlük kapanış bazında 46.000 doları alması gerekiyor.

Sadece yıllık açılışın 46.200 dolar olduğunu unutmayın, dolayısıyla bu seviye kritik bir rol oynayacak. 40.000 dolarlık bölgenin üzerinde olduğu sürece Bitcoin’i daha çok sevmeye devam ediyorum.”

Kaynak: Justin Bennett

Yazma sırasında, Bitcoin %3.35 düşüşle 41.956 dolar seviyesinde işlem görüyor. BTC Pazar gününden bu yana ilk kez 42.000 doların altına düştü.

Önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum’u (ETH) da inceleyen Bennett, ETH’nin geçen yılın Kasım ayına kadar uzanan düşüş eğilimini vurgulayan bir grafik paylaştı.

“Ethereum, Kasım ayının zirvelerinden uzanan alçalan bir kanaldan çıkmaya çalışıyor… 

Ocak ayında piyasanın nasıl yanlış bir kırılma/sapma yaptığını görebilirsiniz. Bu nedenle, ETH/USDT’nin ters yönde bir trendde olduğunu görmek şaşırtıcı değil.” 

Kripto gurusu, ETH’nin kendisini 3.600 doları yeniden yakalayabileceğine ikna etmek için aşması gereken iki önemli direnç çizgisi olduğunu söyledi.

“3.120 doların üzerinde inandırıcı bir kapanış, muhtemelen ETH’nin daha yüksek seviyelerde olmasını sağlar. Ancak yine de alıcıların 3.600 doları ortaya koyan ilk higher high’ı (yeni yüksek zirve) oluşturmak için 3.280 doları çıkardığını görmek istiyorum.”

Bir Cevap Yaz

btcrehberi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *