«
weekly-gold-forecast-focus-o

“Ukrayna’da bir alevlenme olursa altın için kayan yıldızın tepesini patlatabiliriz”
Altın piyasaları başlangıçta işlem haftası boyunca toparlanmaya çalıştı ve bir kayan yıldız oluşturmak için geri çekilmeden önce 1.975 dolar seviyesine ulaştı. Sonuç olarak, bu grafiğe baktığınızda, büyük bir kırılma girişiminde bulunduğumuzu açıkça görebilirsiniz. Ancak şimdi kendimizi 1.880 dolar şeklinde potansiyel bir ana destek seviyesinin üzerinde otururken buluyoruz. Daha önce direnç gösteren bir alan olarak, destek sunabileceği bir miktar anlam ifade ediyor. Bununla birlikte, geçen haftanın mum çubuğunun dibinin altına düşersek, bu piyasayı 50 haftalık EMA’ya, 1.808 dolar seviyesine yaklaştırabilir.

Altın
Ukrayna’da bir alevlenme yaşarsak ya da buna benzer başka bir durum olursa, kayan yıldızın tepesini patlatabiliriz. Ama bence bu, özellikle günlük hatta saatlik grafiklere baktığınızda, aşağı yukarı bir “havaya uçtu” diyebiliriz. Sanırım işleri tersine çevirmek için buna umutsuzca ihtiyacımız vardı. Bu yüzden şimdi soru, altının yükselmesini sağlamak için bir tür panik yaşayıp yaşamadığımız. Şu anda, önceki konsolidasyon alanına geri döneceğimizden şüpheleniyorum.

Bence güvenebileceğiniz tek şey, özellikle sadece Ukrayna işgali hakkında değil, aynı zamanda dünya çapında enflasyon korkuları konusunda çok fazla endişe olması nedeniyle, oldukça şiddetli bir şekilde dalgalanacağımızdır. Konum boyutlandırma, dikkat edebileceğiniz en önemli şey olacak.

Gelecek haftanın gündeminde Jerome Powell olacak
Önümüzdeki hafta FOMC Başkanı Jerome Powell, ABD Senatosu Bankacılık Komitesi önünde ifade verecek. Burada Jerome Powell’ın Rusya-Ukrayna savaşının politika görünümü üzerindeki potansiyel etkisine ilişkin sorulara vereceği cevaplar önemli olacak. Bu arada FOMC politika yapıcılarının, işgücü piyasası hakkında endişe duymadıklarını, ancak piyasa katılımcılarının yine de ücret enflasyonuna yakından dikkat edeceklerini defalarca söylediğini hatırlatalım.

Bir Cevap Yaz

btcrehberi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *