«
3b4b9700-8127-11ec-b9b9-d0590476697e

NFT piyasası ayı sezonu süresince ciddi oranda hacim kaybetmiş olmasına rağmen önde gelen koleksiyonlara olan ilgi devam ediyor. Popüler koleksiyon CryptoPunks’a ait bir parça 2 gün önce 2.6 milyon dolara satıldı.

CryptoPunks koleksiyonuna ait maymun temalı bir NFT geçtiğimiz hafta 2500 Ethereum karşılığında satıldı. Güncel Ethereum kuru ile 2.6 milyon dolar değerinde olan bu satış, NFT piyasasında son zamanlarda görülen en hacimli işlemlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

NFT pazar yeri OpenSea alınan bilgilere göre, CrpyoPunk #4464 numaralı bu NFT bir kullanıcı tarafından 6 ay önce 6,97 Ethereum’a satın alındığı görülüyor. CryptoPunks’ın yalnızca 24 adet bulunan maymun temalı bu parçası, 11 Temmuz’da 1.800 Ethereum‘luk bir teklif almasına rağmen koleksiyon sahibi tarafından bu teklif kabul edilmemişti.

CoinMarketCap verilerine göre CrpyoPunks günlük 4.293,89 Ethereum’luk hacmiyle birinci sırada yer alıyor. Bu hacim aynı zamanda tüm NFT marketinin %8 ini oluşturuyor. Ayı piyasası hem kripto paraları hem de NFT sektörünü etkilemiş olsa da, önde gelen koleksiyonların taban fiyatlarında son dönemlerde artış görüldü.

CryptoPunk projesinin taban fiyatı, geçtiğimiz 30 günde %65‘ten fazla yükseldi. Kriptonun en popüler NFT projesi Bored Ape Yacht Club‘ın (BAYC) ortalama taban fiyatında %21‘lik artış gözlenirken, BAYC’nin yan projesi Mutant Ape Yacht Club‘ın taban fiyatının ise %25 arttığı görüldü.

Popüler koleksiyonda yapılan bu satış işlemi son 1 ayın en hacimli NFT satışını temsil ediyor.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *