«
1_oSCZCkkVgsQSnX4s5zMZoQ

Kripto piyasası, bu haftayı o kadar hızlı yaşadı ki, kimse NFT market adını bile anmadı. Kripto tarafında yaşanılan gelişmelerin ayrıca NFT bilançosu var. Varlıkların bu kadar düşmesi ve sarsılması NFT market yerini de etkiledi.

Kripto, son birkaç haftadır düşüş eğiliminde ve NFT, dolar değerindeki düşüşle aynı yöne gitti. TerraUSD ve LUNA, %99’luk muazzam bir kayıp kaydederek piyasayı alt üst etti. Kripto para kendini neredeyse değersiz hale getirdi. Sonuç olarak, Terra ile bağlantılı NFT’ler ticaret aktivitesinde de düşüş gösterdi.

NFT market: Ethereum parıltısını kaybediyor

Öte yandan, Ethereum (ETH) şu anda 2.000 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Geçen hafta 2.800 dolar olan işlem değerine kıyasla düşüş yaşadı.

Düşük ETH fiyatları, Ethereum blok zincirini güçlendiren gaz ücretlerindeki düşüşle ilişkili olarak ETH NFT fiyatlarındaki düşüşü tetikledi. NFT market dediğimizde aklımıza ilk ödeme şekli olarak Ethereum geliyor. Ancak bu düşüş o kadar sert oldu ki, NFT’lerin ismi hiç anılmadı.

Blue-Chip projeleri düşüş yaşıyor

CryptoPunks, Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve diğer mavi çipli projeler de ticaret değerlerinin geçen ay en düşük seviyelere inmesiyle aşağı çekildi. Fiyatları 12 Mayıs’ta %63 düştü.

Günlük satışlar veya ticaret faaliyetleri, Mayıs ayının ilk günlerinden bu yana gözlemlenen sekiz ve 67 NFT aralığında devam eden inanılmaz derecede düzensiz şekilde oluştu.

Taban fiyatı, 12 Mayıs’ta yaklaşık 89 ETH veya 169.792 $’a düşmesine neden olan darbeleri aldı ve piyasanın istikrar kazandığı Cuma günü 99 ETH’ye kadar ancak canlanabildi.

Otherdeed NFT market, kripto çöküşü ortasında yükseliyor

Yuga Labs’ın Otherdeed’in Otherside koleksiyonu için Mayıs ayında lansmanı sırasında taban fiyat 152 Ethereum’da zirveye ulaştı.

Otherdeed NFT’leri, OpenSea NFT pazarında piyasaya sürülmesinden bu yana en fazla işlem hacmine sahip ilk 10 koleksiyondan biri olarak yükselmeye devam ediyor. Otherdeed NFT, Mutuant Ape Yacht Club ve BAYC’nin diğer koleksiyonlarıyla aynı kadroda yer alıyor.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *