«
Terra-LUNA-1

LUNA kurucusu Do Kwon, gelecekte dünyanın en büyük Bitcoin (BTC) sahibi olacaklarını söyledi. Do Kwon, UST stabilcoin için rezerv oluşturmak için sürekli Bitcoin satın alarak Satoshi Nakamoto’dan sonra en büyük Bitcoin sahibi olduğunu iddia ediyor. 

Terra ekosistemi için kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan LUNA Foundation Guard (LFG), UST’nin 10 milyar dolarlık Bitcoin rezervini oluşturmak için BTC satın alacak. Bu işlemi platform daha öncesinde de duyurmuştu.

LUNA kurucusu Do Kwon gelecekteki Bitcoin planlarını açıkladı

Kripto muhabiri Colin Wu, 30 Mart’ta Terra’nın kurucusu Do Kwon’un Bitcoin tutma ve UST’nin Bitcoin rezervini inşa etme konusundaki gelecek planlarıyla ilgili LUNA kurucusu bir tweet paylaştı. Takipçileri tarafından merak edilen tweet’te ilginç bilgilere yer verildi. Do Kwon,

“Gelecekte Satoshi Nakamoto dışında dünyanın en büyük tek Bitcoin sahibi olacağız. UST’nin Bitcoin rezerv hedefinin 10 milyar dolarda kaldığını söyleyebiliriz.”

Yeni yayınlanan bir röportajda, LUNA kurucusu, mevcut 3 milyar dolarlık Bitcoin rezervinden UST istikrarlı parası için 10 milyar dolarlık bir Bitcoin rezervi yaratma planını olduğunu vurguladı. Ayrıca, Terra’nın tasarımının temel faydalarını, bir inşaatçılar ve geliştiriciler topluluğu oluşturmayı ve Güney Kore’de ve küresel olarak başarıya rağmen ABD’de kripto üzerinde düzenleyici netlik eksikliğini tartıştı.

LUNA fiyatı ATH gerçekleştirdi

Terra kurucusu, açıklamalarla dikkat çekerek, LUNA fiyatı dün fırlattı. LUNA fiyatı bir hafta içinde önemli artış yaşayarak 29 Mart Salı günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 109.66$’a ulaştı. Ayrıca, LUNA kurucusu Do Kwon’un önerdiği gibi LUNA’nın fiyatı daha da yükselecek. Bunu LUNA’daki arzın azalmasına bağlıyor.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *