«
LOOKS ekibi 70 milyon dolar sattı, fiyat çakıldı

NFT sektörünün en büyüğü OpenSea platformundaki yüksek transfer ücretlerine tepki olarak doğan ve kısa sürede işlem hacmiyle rakip hale gelen Looksrare platformunda büyük bir skandal yaşandı.

LOOKS platformunda skandal

Looksrare platformunda LOOKS ile staking işlemi yapılabilirken elde edilen WETH ile de NFT alınabiliyor. Yüksek getiri oranları ile kullanıcılar LOOKS havuzunu tercih ediyor ve bu sayede LOOKS fiyatı 8$ seviyelerine kadar çıkmıştı.

Bununla birlikte ay başından bu yana LOOKS geliştirici ekibin sürekli WETH satışı gerçekleştirildiği ifade ediliyordu. Yapılan araştırmalarla bu doğrulandı ve büyük bir güven kaybı oluştu.

Ekibin ödül olarak dağıtılan ve yatırımcının henüz cüzdanına çekmediği LOOKS tokenleri havuzda işlettiği ve 73 milyon dolarlık bir WETH kazancı elde ettiği ifade ediliyor. Aslında çok kanun dışı bir olay değil zira kullanıcıların hesabından veya doğrudan LOOKS satışı yapılmamış. Bununla birlikte ekibin gizlilik odaklı Tornado Cash üzerinde takip edilmeyecek şekilde transfer yapması tepkilere neden oldu.

Piyasadaki düşüşün de etkisiyle LOOKS token adeta çakıldı ve 1.9$ seviyelerini gördü. Hali hazırda 2$ üzerine atmaya çalışıyor ancak yatırımcı desteği kaybolmuş durumda. Platformdaki NFT satışı ETH üzerinden olduğu için herhangi bir aksaklık veya çökme gibi sorun mevcut değil ve her şey standart devam ediyor.

Bir Cevap Yaz

btcrehberi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *