«
slide

Sıradaki 40 bin dolar testi belirleyici olacak

94.000 Twitter takipçisine Bitcoin’in şu anda yükselen bir kanalda işlem gördüğünü söyleyen takma adlı analist Dave the Wave’e göre, Bitcoin şu anda yükselen bir kanalda işlem görüyor ve bu da Bitcoin’in 33.000 dolardan 30 günün en yüksek seviyesi 45.661 dolara ulaşmasına izin verdi. Kripto analistine göre yükselen kanal, BTC’nin ATH seviyesi olan 69.000 doların üzerindeki değerinin yaklaşık %50’sini silmesi ardından şimdi Bitcoin’in geri dönüşünü izliyor. Dave the Wave’e göre, Bitcoin’in kanalı açık tutmak için 40.000 doları telafi etmesi gerekiyor:

40.000 dolarlık alan, neyin düzeltici bir kanal haline gelebileceğinin ana testi olacak.

Analistten "Son Dakika" Bitcoin Tahmini!

Bitcoin 30 bin doların altına düşebilir

Büyük resme bakıldığında, Dave the Wave, Bitcoin’in hala düşüşte olduğuna ve 23,323 dolarlık hedefine doğru yolda olduğuna inanıyor.

Bitcoin şimdi 40.000 dolardan desteğin altında işlem görürken, kripto stratejisti mevcut fiyat hareketini BTC’nin Eylül 2018’deki piyasa yapısıyla karşılaştırıyor:

Bu süre zarfında, BTC, ayılar saldırmadan ve Bitcoin’i 3.000 dolara kadar itmeden önce son bir kez 6.000 dolarlık desteği toparladı.

Analistten "Son Dakika" Bitcoin Tahmini!

Yazım sırasında Bitcoin 39 bin doların altında işlem görüyor. Lider kripto eşliğinde altcoin piyasası geçen haftaya göre çift haneli zarar ederken, Ethereum, Cardano ve Dogecoin gibi hacim devleri kırmızı tahtada ilk sırada. btcrehberi.com olarak aktardığımız üzere, piyasanın mevcut satış baskısı Rusya-Ukrayna gerilimi gibi makroekonomik faktörlere dayandırılıyor. Ancak, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in yakın tarihli Bloomberg röportajında ifade ettiği üzere, “fiyatlar düşse bile ayı piyasası daha geniş kripto sektörüne faydalı olabilir“. Buterin, bunun nedenini şu ifadelerle açıklıyor:

Ayı piyasasını benimsiyorlar çünkü uzun süreli devasa fiyat artışları birçok insanı mutlu ederken, aynı zamanda çok fazla kısa vadeli spekülatif ilgiyi de çekme eğilimindeler.

Bir Cevap Yaz

btcrehberi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *