«
Kritik Hamleleri Bilen İsimden Altın Tahmini Şubat ve Mart’ta…

Altın piyasası, Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilimin artmasıyla yükselişe geçti. Geçtiğimiz haftanın başından bu yana süren belirsizlik hissiyatı devam ediyor. Bu sırada Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, değerli metale yönelik yeni düşüncelerini paylaştı. İşte uzmanın yeni altın tahmini

Rusya’nın son hamlesi piyasaları etkiledi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin aylardır Ukrayna’ya saldırmayı planladığını yalanladı, ancak şimdi birliklere isyancıların elindeki iki doğu bölgesinde “barışı koruma” emri verdi. Rusya, Ukrayna sınırlarına en az 150.000 Rus askeri yerleştirdi ve içinde iki ayrılıkçı bölge tanıdı. Putin, barışı koruma birlikleri gönderdiğini söylese de, ancak çok azı barışı korumak için orada olduklarına inanıyor.

Altın İçin Bu Hafta Çok Kritik: İşte Olacaklar ve Seviyeler!

Bu gerilimle beraber altın ve dolarda hareketlilik yaşandı. Birçok insan, riskli yatırımlar olarak sayılabilecek kripto para birimlerinden çıkarken altına yöneldi. Peki, gerilimlerin çözülememesi durumunda neler olacak? Ya da çözülürse neler yaşanacak? İslam Memiş, son gelişmelere dair beklentilerini ve beklediği seviyeleri açıkladı.

Uzmandan altın tahmini: Bu seviyeler tutmaz

Kripto para piyasasından çıkanların altına yöneldiği gibi, altından çıkanların da kripto paralara yöneldiğine inanan İslam Memiş’e göre bu durumun nedeni savaş. Bu hafta, piyasaların dış gelişmelere odaklanacağını düşünen uzman isim, “Şahsen kripto paralarda düşüşlerin kalıcı olacağını sanmıyorum,” ifadelerini kullandı. Geçtiğimiz 24 saat içerisinde küresel kripto para piyasasının değeri yüzde 7 düştü.

Haftanın Altın Grafiği Çıktı: İşte Beklentiler ve Seviyeler!

Uzman, gram altının ons altındaki yükseliş sayesinde 835 liraya kadar yükseldiğini, ancak 830 liranın üstündeki rakamların kalıcı olacağını düşünmediğinin altını çizdi. Memiş, piyasalarda Ukrayna-Rusya krizinin etkili olmaya devam edeceğini düşünüyor. Yine de Memiş, söz konusu kriz hakkında, “Bilgi kirliliğine dikkat etmek gerekiyor. Son dakika haberleriyle aksiyon almayın” dedi. Öte yandan, ABD Merkez Bankası’nın (FED) Mart ayında gerçekleşecek para politikası toplantısına az kaldığına dikkat çekti.bildirdiğimiz üzere ABD’nin faiz artırımını Mart ayında gerçekleştirmesi bekleniyor. Memiş, Mart ayında piyasaların Fed’i konuşacağını, bu nedenle Şubat ayının son alım fırsatını sunduğunu kaydediyor.

Bir Cevap Yaz

btcrehberi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *