«
s-fc93b8604887daef739f5162c98a7be0824c7fc9

Bitcoin’deki oynaklık altcoinleri fazlasıyla sarsıyor. Özellikle de dün akşam yaşanan geri çekilmenin ardından pek çok para birimi ağır darbe aldı. Bazı varlıklar ise düşüşte adeta rekor kırıyor. İşte onlardan biri ile karşı karşıyayız.

Fantom (FTM), yatırımcıların bir satış göstergeleri telaşında terk ettiği göründüğü için Cumartesi günü sekiz ayın en düşük seviyesine geriledi. Altcoin gecelik tasfiyeleri de bu yıl en yüksek seviyelerini gördü.

FTM son 24 saatte yaklaşık %13 düştü ve Eylül başından beri en düşük seviyesi olan 0,826 dolardan işlem görüyor. Token geçen hafta %22’nin üzerinde düştü ve haftalık en kötü performans gösterenlerden birini gösterdi. Anlık yüzde 15’leri bulan düşüşü yatırımcıyı panik ettirdi.

Fantom’un stabilcoin’i fUSD de ABD doları karşısında 1:1 sabit değerini kaybetti ve istikrarsızlaştırma riskiyle karşı karşıya. Blok zinciri için endişe verici bir ihtimal. fUSD yaklaşık %23 düşüşle 0.77$’da.

Bir dizi hack, FTM yatırımcılarını korkuttu

Altcoinin son düşüşü, zincirin DeFi protokollerinden birindeki büyük hack tarafından tetiklenmiş gibi görünüyor. Deus Finance, platformu 13 milyon doları aşan bir kredi açığında saldırıya uğramıştı.

Platform, Fantom’daki en büyük DeFi borsası olmasa da, Deus iki ayda ikinci kez saldırıya uğradı. Tekrarlanan saldırılar, yatırımcının protokolün güvenliğine olan güvenini sarsmış gibi. FTM’nin bu haftaki kayıpları da 28 Nisan’daki hack haberlerinden hemen sonra daha da derinleşti.

Coinglass’tan gelen veriler ayrıca FTM’nin bir gecede 4 milyon doların üzerinde tasfiye gördüğünü gösterdi. Bu yılki en yüksek tasfiye miktarı olarak kayıtlara geçti.

Satış göstergeleri yanıyor

FTM, 0,96 dolarlık kilit destek seviyesinin altına düştü. Altcoin ana hareketli ortalamalarının çoğunun oldukça altında işlem görüyor. Bu da yüksek satış baskısına işaret ettiğini gösteriyor.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *