«
Ethereum (ETH) Fiyat TahminiFiyat Hareketi Zemini Tutarak Bozulmaları Engelleyecek

Ethereum (ETH) fiyatı Ocak ayının sonunda tabiri caizse ‘ölümden döndü’ ve o zamandan beri %34’ün üzerinde arttı. Bu yükseliş aslında hiç de fena değil ancak boğalar geçen hafta gerçekleşen düşüşleri tutmaya devam ettiği sürece ve fiyatı 3000 doların üzerinde tutmayı başardıkları sürece yükselişlerin yeniden gelmesi oldukça olası.

Ethereum fiyatı şu an oldukça güçlü bir şekilde baskı altında olsa da boğalar gelecek haftadan itibaren daha rahat hareket etmeye başlayarak yükseliş için yeniden güç toplamaya başlayacak.

Ethereum fiyatı bu hafta da 55 günlük basit hareketli ortalamanın üstüne çımasıyla, düşüş unsurları güç kaybetmeye devam ediyor. Fiyat grafiğindeki baskı her ne kadar bir düşüş yaratmaya çalışsa da boğalar bu baskıdan kurtulmak için sık sık şansa sahip olacak.

Bu haftaki yükseliş mumuyla birlikte 55 günlük basit hareketli ortalama şimdiden ‘düzleşmeye’ başladı bu da önümüzdeki hafta örneğin 3391 dolarlık kırılma ile başka bir yükselişin gerçekleşmesi halinde yalnızca %16’lık yükselişin gerçekleşmesini sağlamayacak aynı zamanda fiyatın 200 günlük basit hareketli ortalamaya yükselmesi beklenebilir.

Bazı olumlu rüzgarlar da eklenirse, örneğin, ABD doları biraz geri çekilir ve önümüzdeki haftaya kadar daha da zayıflarsa, hisse senedi piyasaları 2022 için ön ayağa ve geri yeşile dönerse, bu rüzgarların artmasını bekleyin. ETH fiyatının sıçramasını ve Şubat ayının en yüksek seviyesinin 3.272 dolar civarında yukarı kırılmasını bekleyebilirsiniz. Göreceli Güç Endeksi (RSI) şu anda yatay seyrederken, yakın zamanda aşırı satım veya aşırı alım bariyerini vurma konusunda gerçek bir risk yok. Yani önümüzdeki haftaya girerken, boğalar için bazı kazançlar masada olacak.

Ukrayna’daki gerilimler sürerken yatırımcılar da tetikte kalmaya devam ediyor. Hafta sonu piyasalar kapalı olsa da kripto piyasaları işlem görmeye devam ediyor ve bu nedenle gelecek herhangi olumsuz bir haber fiyatlarda düşüşü tetikleyebilir.

Ethereum’a ilişkin bu teknik analiz her ne kadar ETH 2750 doların üzerindeyken tamamlanmış olsa da genel olarak sayılar büyük oranda geçerliliğini koruyor. Gerilim devam ederse fiyat 2695 doların da altına düşebilir. 2200 doların altına bir düşüş ise en kötü senaryo olarak tahmin ediliyor.

 

Bir Cevap Yaz

btcrehberi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *