«
ethereum-balina-eth-fiyat-1627538901 (1)

Ethereum balinaları ETH fiyatını 3000 dolara yaklaştırıyor. Varlık, Mart ayının başından bu yana kaybettiği kazanımların bir kısmını telafi etmek için geçen hafta %15 artış kaydetti. Küçük yatırımcılar ise balinaların hızına yetişmekte zorlanıyor. Balina etkinliği, son günlerde ETH geliştiricileri için bir endişe kaynağı haline geldi.

Balinalar Ethereum’u 3.000 dolara taşımaya çok yakın!

İkinci en büyük kripto para, birkaç hafta sonra tekrar 3000 dolara ulaşma eşiğinde. Yazım sırasında varlık 2.846 dolardan işlem görüyordu ve direnç noktasını aşmaya yönelik artış, varlığın yeni zirvelere ulaşması için önemli bir seviye olabilir.

Zincir üstü veriler, ETH fiyatlarıyla paralel olarak artan balina faaliyeti modelinin göstergesidir. Hafta sonu boyunca, Ethereum ağındaki balina aktivitesi 8 milyar doları aştı ve bu da onu 24 Şubat’tan bu yana en yüksek seviye haline geldi.

Elde edilen verilere göre borsalardan Ether çıkışları, büyük kripto borsalarından bir günde çekilen yaklaşık 200.000 ETH ile yeni zirvelere ulaştı. Öte yandan, küçük yatırımcılar balinaların coşkusuna ayak uyduramadı. Küçük yatırımcıların piyasa çöküşünden bu yana, günlük hacme katkısı istikrarlı bir şekilde azalırken, etkileri minimum düzeyde kaldı.

Ethereum, hafta boyunca etkileyici bir şekilde %15 kazanarak 2.979.99 dolara ulaştı.İşlem hacimleri yeni bir zirveye ulaşırken, piyasa değeri yaklaşık 400 milyar dolara yükseldi.

Geliştiricilerin endişesi

Ethereum geliştiricileri, yatırımcılardan gelen iyimserliğin ağın karmaşıklığını etkilediğini söylüyor. Ethereum geliştiricisi olan Peter Szilagyi’ye göre, karmaşıklıktaki artış ağ için başarısızlıkla sonuçlanabilir.

Szilagyi’ye göre, artan karmaşıklığın potansiyel nedeni olarak geliştiriciler ve araştırma ekibi arasında daha net iletişim kanalının olmaması. Bu düzeltilmezse, hem Ethereum hem de daha geniş kripto para piyasaları için ciddi sorunlara neden olabileceğini de sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *