«
kimbal-musk

Geçen yılın Mayıs ayında, Tesla CEO’su Elon Musk’ın madencilikten kaynaklanan çevresel sorunlar nedeniyle şirketin Bitcoin (BTC) ödemelerini askıya aldığını duyurmasıyla çok aylı bir ayı piyasasının başlangıcı tetiklendi. Bu duyurudan aylar önce, Twitter bio’suna Bitcoin yazan ve kripto rallisine öncülük eden Musk, tek bir tweet ile aynı etkiyi aşağıda yönlüde tetikledi…

Twitter kurucusu ve eski CEO Jack Dorsey, Tesla’nın bu kararı ardından enerji üzerine yapılan bir çevrim içi toplantıda Elon Musk ile bir araya geldi ve Dorsey, Bitcoin’i savunan taraftaydı. Bu toplantıda Elon Musk, Bitcoin madenciliği %50 yenilebilir kaynaklara dayanırsa Tesla’nın tekrar BTC’yi ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini duyurdu.

Kimbal Musk, Bitcoin (BTC)’in çevresel etkilerinden habersiz olduklarını söylüyor

Bu konu hakkında son gelişme, Elon Musk’ın kardeşi Kimbal Musk’un şirketin geçen yıl 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC) satın aldığında çevresel zararlardan habersiz olduklarını söylemesi. Aynı zamanda, 2004’den bu yana Tesla’nın yönetim kurulu üyesi olan Kimbal, Tesla’nın o dönem Bitcoin’in çevre üzerindeki etkisinden habersiz olduklarını ifade ediyor:

Bitcoin’e yatırım yapmaya karar verdiğimizde tamamen bilgisizdik. Çevresel sonuçların tamamen farkında değildik. Neler olduğu hakkında hiçbir fikrimiz yoktu. Bitcoin, çeşitlendirmek için mükemmel bir varlık ve sağlam bir değer deposu gibi görünüyordu.

"Çok Konuşulacak" Bitcoin Yorumları!

Yukarıdaki açıklamaların yanında, Kimbal tarafından Tesla’nın Bitcoin satmayacağı da paylaşıldı. Kimbal, Blockchain teknolojisinin ve sektörünün daha çevre dostu bir altyapıya geçeceğini ve bu süreçte şirketin BTC satmayacağını temenni ediyor. Ayrıca, Elon Musk’un söz verdiği, %50 yenilebilir enerjiye dayandığı zaman Tesla’nın tekrar Bitcoin’i kabul etmesi, Kimbal tarafından da ifade edildi.

Tesla ve BTC ilişkisi

Tesla, geçen yılında Mart ayında Bitcoin’i ödeme yöntemi listesine ekledi ve kısa süre sonra işlemleri askıya aldı. Bu, Avrupa iklim örgütlerinin madenciliğin yüksek enerji tüketimini gündeme taşıdığı ve bunla ilişkili şirketlere göz dağı verdiği bir dönemdi. Tesla da kısa sürede BTC işlemlerini askıya aldı ve Micheal Saylor gibi tanınan BTC destekçileri durumun bu kadar vahim almadığını iddia ediyordu.

Bir Cevap Yaz

btcrehberi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *