«
dogecoin_800x533_L_1637446667

Dogecoin yaratıcısı Billy Markus, kripto piyasasının tekrar yükselişe geçmesini istedi. İsteğinde ise bir dereceye kadar başarılı oldu. Bitcoin fiyatı 41.500 dolara kadar yükseldi. Bitcoin hâlâ aralıkta hareket ediyor, bu aralığın üst ve alt sınırını üç kez test eden ilk kripto para için kırılmaz görünüyor, bu yüzden Dogecoin yaratıcısı Billy Markus piyasadan tekrar yükselişe geçmesini istedi.

Billy Markus: “Yine sebepsiz yere boğa ol”

İlk meme coin yaratıcısı, tweetinde topluluğa bir kez daha sebepsiz yere yükselişe geçip geçemeyeceğini sordu. Sonraki saatlerde, Bitcoin büyük bir artışla karşı karşıya kaldı. Daha önce herhangi bir işaret olmadan 41.500 dolara ulaştı.

Markus daha sonra kendi tweetine ve talebe tepki gösterdi, ancak ne yazık ki kendisi ve milyonlarca diğer kripto para yatırımcısı için Bitcoin 40.000 dolar eşiğinin üzerinde kalamadı ve BTC fiyatı yine 40.000 dolara geriledi.

CoinGlass gibi çeşitli piyasa takip hizmetlerine göre, son 12 saat içinde, ilk kripto para hem hızlı toparlanması hem de hızlı düşüşü nedeniyle piyasadan 140 milyon dolardan fazla değerde sipariş tasfiye edildi. Elde edilen verilerde alım satım geçmişine göre 41.500 dolara yükseliş bir saatten az sürdü, çünkü ilk kripto para bir sonraki bir saatlik mum sırasında 39.500 dolara çekildi. Bu da Bitcoin’i yukarıda belirtilen aralığın dibine geri getirdi.

Yazım sırasında Bitcoin 36.614 dolardan işlem görüyor ve son kayıpların bir kısmını iade etmeyi başarıyor. Ne yazık ki, dijital altın olarak anılan BTC nispeten düşük bir hacimle hareket ediyor.

 

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *