«
consensus-complex-like-puzzle-pictured-as-word-consensus-puzzle-pieces-to-show-consensus-can-be-difficult-needs-164222232

CoinDesk tarafından düzenlenen Consensus 2022‘de ilk gün sona erdi. 9-12 Haziran tarihleri arasında, Teksas’ta düzenlenecek olan etkinliğin ilk gününde kripto para düzenlemeleri ve stablecoin gibi önemli konular ele alındı.

Consensus 2022 1. Gün

Etkinlik ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Başkanı Rostin Behnam ve eski CFTC komiseri Dawn Stump’ın katıldığı “CFTC’s Vision for Crypto Regulation” yani “CFTC’nin Kripto Düzenlemesi Vizyonu” paneli ile başladı. CFTC Başkanı Rostin Behnam açıklamasında, Kongre’nin kripto para düzenlemeleri için çalışmalarını hızlandırdığını ve ilgili kurumların kripto konusunda yeni yetkiler kazanması için çalışıldığını belirtti.

consensus 2022nin ilk gununde neler oldu 2

Consensus 2022’de gerçekleştirilen “Who Should be Allowed to Issue Digital Dollars?” ya da “Kimlerin Dijital Dolar Çıkarmasına İzin Verilmeli?” panelinde, Circle Baş Strateji Sorumlusu Dante Disparte, Willamatte Üniversitesi Hukuk Profesörü Rohan Grey ve Custodia Bank CEO’su Caitlin Long açıklamalarda bulundu. Kripto endüstrisine dair sert eleştirileriyle bilinen ve geleneksel bankacılığa olan karşıtlığını her fırsatta dile getiren Rohan Grey, fed’in tutumlarını eleştirdi. Circle’ın Baş Strateji sorumlusu Dante Disparte, merkez bankası dijital para birimlerini “akıl almaz bir fikir” olarak değerlendirdi. Custodia’nın kurucusu ve CEO’su Caitlin Long, dolar ihracında son sözün Fed’e ait olduğunu dile getirdi.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *