«
38696b5d-a11a-4b8d-b990-f834829c5891
  • Polygon, yakın zamanda Tether ile Avrupa’nın Bitcoin başkenti olması konusunda görüşmelerini tamamlayan Lugano şehrinin blok zinciri altyapısını inşa etmesine yardımcı olacak.

Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC) İsviçre’nin Ticino kantonundaki en büyük şehir olan Lugano‘nun resmi blockchain platformu olarak seçildiğine dair çığır açıcı bir haberi duyurdu. Polygon, Lugano şehrine blok zinciri altyapısını geliştirmede yardımcı olacak.


KoinFinans tarafından da daha önce bildirildiği üzere Lugano, en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’i (BTC), önde gelen stablecoin Tether’i (USDT) ve şehrin LVGA Points token’ını “fiili” ulusal para olarak ilan etti.

62 bin nüfusa sahip Lugano sakinleri artık yukarıda belirtilen kripto para birimlerini kullanarak vergi ödeyebilecekler. Şehir teknolojik altyapıyı kurduktan sonra ise, yakında çok çeşitli mal ve hizmetler için kripto para birimlerinin kullanabilmesi mümkün kılınacak.

Lugano, geçen yıl Bitcoin’i meşru bir ödeme şekli olarak tanıyan El Salvador’un izinden gidiyor gibi görünüyor. Ancak bu konuda Polygon’u seçen Lugano’nun yerine, El Salvador şu anda altyapıyı oluşturmaya yardımcı olmak için Algorand’un yardımıyla blok zinciri altyapısını geliştiriyor.

Polygon, İspanyol telekom devi ile başka bir ortaklık duyurdu
Resmi bir blog gönderisine göre, İspanyol bir telekom devinin dijital dönüşüm şubesi Telefónica Tech, ticari müşterilerine Web3 tabanlı çözümler sunmak için Polygon ile güçlerini birleştiriyor.

Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde başlatılan anlaşmaya göre, Polygon’un ağı ve araçları, işletmelere blockchain teknolojisini işlerine entegre etmenin hızlı ve kolay bir yolunu sağlamak için kullanılacak. İşbirliğinin bir sonucu olarak, Telefónica Tech’in yönetilen blok zinciri platformu TrustOS, gelişmiş izlenebilirlik, tokenleştirme ve sertifika özelliklerinden yararlanmayı umuyor.

Polygon’un kurumsal lideri Antoni Martín bu gelişme ile ilgili aşağıdaki açıklamada bulundu:

“Telefónica Tech gibi üst düzey küresel şirketlerle çalışmak, Polygon’un milyonlarca insanı Web3’e getirme misyonu için kritik önem taşıyor. Birlikte, Polygon’un ölçeklendirme çözümlerinin NFT’ler veya tedarik zinciri genelinde değer katabileceği fırsatları keşfedeceğiz.”

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *