«

Risk iştahı artarken Bitcoin Ekim’den bu yana en büyük sıçrayışı yaptı. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi %7,6 artarken, Ether %9 ve SOL %10’dan fazla yükseldi.

Bitcoin, yatırımcıların finansal piyasalarda oynak bir haftanın ardından yenilenen risk iştahı belirtileri göstermesiyle üç aydan fazla bir sürenin en büyük kazancını kaydetti.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi %7.6 artarak 1 Ekim’den bu yana en yüksek seviye olan 39.605 $’a yükseldi. Eter %9’a yükseldi. Solana Wormhole blok zinciri projesinin hacklenmesinden sonra düşen yerel para birimi SOL bile %10’dan fazla arttı.

Bu arada bir rapor, işverenlerin geçen ay işe alım miktarınıarttırdığını ve Covid-19 enfeksiyonlarında ve iş kapanışlarında, ilgili işletmelerde ve artan ücretlerde rekor artışa rağmen Fed’e faiz oranlarını yükseltmesi için daha fazla baskı uyguladığını gösterdi.Bitcoin’de ‘risk iştahı’ baskısı devam ediyor.

Büyük kripto para birimleri, son birkaç haftadır büyük ölçüde bir aralıkta sıkışmış durumdadır. En büyük savaş, yatırımcıların Fed’in yaklaşan faiz artırımlarından ve ilgili düzeyde daha sıkı para politikasına geçişten darbe almasıyla birlikte büyüme hisse senetleri ve diğer risk varlıklarının düşmesiyle geldi.

Ticaret firmasının direktörleri “Para politikasını hızlandırma konusunda endişeler olsa da, hisse senedi piyasalarındaki son hareketler göz önüne alındığında, birçok borsada 50 baz puanlık bir kazancın fiyatlandığına dair bir his var” dedi. Ayrıca, hileler ile 320 milyon dolarlık restorasyon ve desteklemek için aşırı satılmış teknik seviyeler gösterildi.

Bir Cevap Yaz

btcrehberi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *