«
marc-cuban

Kripto paraya sahip en büyük milyarderlerden biri olan Mark Cuban, Bitcoin (BTC)’in kripto dünyasındaki saltanatının sona erdiğini düşünüyor. Bitcoin’in, iki altcoin tarafından geçilebileceğini düşünüyor. Bunlar, Polygon (MATIC) ve Ethereum (ETH) olarak öne çıkıyor. btcrehberi.com olarak Mark Cuban’ın kripto para açıklamalarını aktarıyoruz…

Mark Cuban, ‘Bitcoin saltanatı sona erdi’ diyor

Kripto para dünyasında servetini Bitcoin aracılığıyla kazanan CEO Mark Cuban, Bitcoin’in iki altcoin tarafından geçileceğini düşünüyor. Cuban için BTC önemliydi ve diğer kripto paraların önünü açtı, ancak şimdi piyasanın akıllı sözleşmelere odaklı projelere döneceğini düşünüyor. Cuban, kurumsal yatırımcıların gözlerini zaten Polygon (MATIC) ve Ethereum’da (ETH) tuttuğunu belirtti. Milyarder, piyasadaki bahsin bu kripto para birimlerine odaklandığını vurguladı. Ayrıca kendisi de “Çok fazla MATIC ve ETH biriktiriyorum,” ifadelerini kullandı.

DOGE Yatırımını Üçe Katladı:

Cuban ile aynı doğrultuda, FTX.US Başkanı Brett Harrison da, proof-of-stake konsensüs algoritmasına dayalı altcoin’lerin büyük yatırımcıların dikkatini çektiğini belirtti. Ethereum, henüz PoS konsensüs algoritmasına geçmedi. Ancak çok fazla enerji tüketen proof of work’ten PoS’e geçiş, yatırımcıları heyecanlandırıyor. Bununla birlikte, Cuba, Matic ve Ethereum’un Bitcoin’den daha iyi performans göstermesini beklese de, piyasanın Bitcoin’in hareketlerine göre değişim yaşadığını belirtiyor. Yani, yıl boyunca Bitcoin’in bir düşüş trendine girmesi durumunda altcoin’lerin de BTC’yi takip edeceğini söylüyor.

BTC fiyatındaki beklentiler nedir?

Bu sırada, DailyFX analisti Tami Da Costa, BTC’nin makroekonomik dalgalanmalardan muaf bir varlık olmadığını vurguluyor. Bu nedenle artan jeopolitik risklerin kripto para birimini etkileyerek düşüşe geçirebileceğine dikkat çekiyor. Da Costa’ya göre, Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilim hala yüksekken, çatışma ve diğer gelişmeleri çevreleyen belirsizlik, risk iştahı üzerinde ağırlık oluşturarak yatırımcıları Bitcoin ve diğer “riskli” menkul kıymetlerden uzaklaştırıp daha güvenli varlıklara itti. Analiste göre temel hissiyatın ön saflarında kalan kripto para piyasasının yakın seyri, Ukrayna’daki duruma bağlı. Çünkü bu, risk iştahını da belirleyecek. Gerilimin yüksek kalması durumunda analist, 28.000 dolar civarının test edilebileceğini öne sürüyor.

Bir Cevap Yaz

btcrehberi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *