«
file-20210211-21-55tin0

Bitcoin (BTC) 39 bin doları korumak için mücadele ederken, balinalar kritik bir fiyat bölgesini ayıların elinden uzak tutuyor olabilir…

Bitcoin fiyatı kurumsalların ortalama giriş seviyesine yaklaştı

Daha fazla düşüşe tahammül edemeyecek balinalardan biri, rezervlerinde yüklü miktarda BTC’ye sahip halka açık dört firma. Balinalar, çıkarlarına uygun bir piyasa temeli olarak mevcut seviyeleri yakından izliyor Tesla, listedekiler arasında şu anki alış fiyatına en yakın ortalamaya sahip. BitcoinTreasuries.net’ten alınan verilere göre Tesla, elinde 43.200 ile en fazla Bitcoin tutan ikinci en büyük kamu işletmesi. Her Tesla BTC’nin ortalama satın alma fiyatı 34.700 dolar ve toplam satın alma değeri 1.5 milyar dolar.

Şirketin yüzü Elon Musk’ı ve kripto para piyasasındaki gücünü göz önünde bulundurursak, gelecekte bu seviyelerde piyasaya yapılacak bir ziyaret, şirketin harekete geçmesine neden olabilir ve daha fazla düşüşü önleyebilir. Bir diğer balina MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un ortalaması 30.200 dolar. Agresif bir birikim planında toplam 125.051 BTC biriktirdi.

Balinalar Bitcoin fiyatını bu seviyenin üzerinde tutmak isteyebilir

Tesla ve MicroStrategy, 30.000 dolar ortalama fiyat üzerinde işlem yaparken, Bitcoin fiyatı için güçlü bir destek olduğu düşünülüyor. Özellikle de en büyük Bitcoin yatırımcıları halka açık iki şirket oldukları için. Bununla birlikte, piyasa bu seviyenin altına düşerse (geçen yılın Haziran ayından bu yana gerçekleşmedi), en büyük BTC birikimine sahip sonraki iki kamu firmasının giriş fiyatları bu aralıkta olacak. Merkezi Findlay’de bulunan enerji şirketi Maraton, ortalama değeri yaklaşık 23.200 dolar olan üçüncü en büyük Bitcoin yatırımcısı (8.133 BTC). Daha sonra Block olarak yeniden markalaşan Square, 8.027 BTC’sinin her biri için ortalama 27.400 dolar ödedi.

MicroStrategy 650 Milyon Dolarlık Daha Bitcoin Satın Aldı!

El Salvador fiyatının normale dönmesini bekliyor

El Salvador, yatırım portföyünü yeşile boyayacak fiyatta yeni bir tırmanış beklerken, kasasında Bitcoin bulunan en büyük kamu firmaları istikrarlı desteklerle aylardır yeşilde kalıyor. Orta Amerika ülkesinin Bitcoin yatırımı şu anda ortalama satın alma fiyatlarına göre önemli ölçüde terste. En azından Başkan Nayib Bukele’nin BTC yatırımını takip etmeye adanmış bir Twitter hesabı olan “SalvadorTracker” böyle söylüyor. El Salvador’un alımları bu hesapta birim başına 47.921 dolar olarak gösteriliyor. Mevcut fiyat, ortalamadan yaklaşık %8 daha aşağıda.

Bir Cevap Yaz

btcrehberi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *