«
Benjamin Cowen Ethereum (ETH) Çıkış İçin Hazırlanıyor! İşte Analistin Fiyat Hedefi

Kripto analisti Benjamin Cowen, Ethereum’un (ETH) yaklaşık bir yıllık yatay reaccumulation (yeniden birikim) aşamasından sonra büyük bir çıkış için hazırlandığını söylüyor.

Yeni bir strateji paylaşımında Cowen, 2.000 ila 4.000 dolar arasındaki fiyat aralığının, daha yüksek fiyatlara giden Ethereum için büyük bir reaccumulation bölgesi olduğunu söyledi.

“Ethereum’un sonunda 2.000 ve 4.000 dolar arasında olan bu uzun reaccumulation bölgesinden çıkması için iyi bir olasılık var gibi görünüyor. 2.000 ila 4.000 dolar arası bence reaccumulation bölgesi. Bundan kurtulur ve daha yükseğe çıkarsak, o zaman işler biraz çılgına dönebilir. Daha da yükselirsek bu fiyatlara tekrar geri döneceğimizin garantisi yok.”

Reaccumulation’ı bir yükseliş trendi sırasında varlığın yatay hareket ettiği süreç olarak tanımlayabiliriz. Bu sürecin tamamlanması haftalar ila aylar (bazen yıllar) sürebilir, bu süreç nihayetinde büyük bir yükseliş trendinde bir duraklamadır.

Cowen, Ethereum’un bu yılın Haziran veya Temmuz ayına kadar mevcut yatay piyasa yapısından tamamen çıkabileceğini düşünüyor. Bunun sonrasında ise reaccumulation bölgesine geri dönen bir ayı piyasası ile sona eren parabolik bir ralliye girmeyi başardığı bir senaryo ortaya koyuyor.

“Diyelim ki bu düşüş trendinden yaza kadar çıkarsak ve önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerine geri dönersek ve sonra Ethereum patlar ve daha yüksek trendlere başlarsak, belki 7.000-8.000 dolar seviyesine çıkarız. O zaman da yarım yıl boyunca yatay hareket etmemiz gerekiyor…

Daha sonra, eğer böyle bir nihai piyasa döngüsü zirveye çıkarsa, o zaman bu düşüş trendi potansiyel bir birikim (accumulation) aralığının altında bir yerde sona erebilir… Bu ise bir önceki sefer olanları tekrar ederse gerçekleşir.”

Bir Cevap Yaz

btcrehberi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *