«
Balinalar, Bu 10 Altcoin’i Stoklanırken Bunları Tasfiye Ediyor!

Bitcoin’in dün geceki 40 bin dolar hamlesi altcoin piyasasının toparlanmasında etkili oldu. 25 Şubat’ta, neredeyse tüm altcoin’ler bir noktada çift haneli kazançlar elde etti ve Terra (LUNA), son 7 günlük kazanımını %50’ye ulaştırdı. Mevcut fiyat hareketlerinde yukarı yönlü eğilim sürdürülürken, WhaleStats tarafından sağlanan verilerin eşliğinde, en büyük 1.000 Ethereum balinasının bu dönem hangi coin/token’lerde pozisyon aldığına bakalım.

Balinalar bu altcoin/token’leri elden çıkardı

WhaleStats, en büyük 1.000 Ethereum balinasını inceleyen ve bunları yayınlayan bir on-chain veri sağlayıcısı. Platform, bilinen borsa ve proje cüzdanlarını hariç tuttuktan sonra, ortalama 143.660.83 dolar değerinde ve ortalama 40.453 ETH, 38 token ve 1 NFT’ye sahip en büyük Ethereum balinalarını izliyor. Buna göre, Ethereum balinalarının son 24 saat içinde en çok sattığı kripto para birimleri ETH, USDC, MANA, LINK ve AXS ile başlıyor. 25 Şubat’ın piyasa yükselişi esnasında balinaların en çok sattığı kriptolara buradan ulaşabilirsiniz. Dün çok satılan stablecoin’ler USDT, USDC ve BUSD olurken, bugün metaverse coin’lerin elden çıkarıldığını görüyoruz.

Listenin ilerleyen sıralarında Yearn.finance (YFI), Tether (USDT) ve Sandbox (SAND) yer alıyor. USDT, 25 Şubat’ta balinaların en çok sattığı kripto para birimiydi. Bu altcoin’lerle birlikte, listenin genel görünümü aşağıdaki gibidir.

 • Ethereum (ETH)
 • USD Coin (USDC)
 • Decentraland (MANA)
 • Chainlink (LINK)
 • Axie Infinity (AXS)
 • Yearn.finance (YFI)
 • Tether (USDT)
 • Sandbox (SAND)

İşte balinalarının HODL sepeti

Aşağıdaki tabloda, en büyük 1.000 Ethereum balina cüzdanın biriktiği kripto para birimleri oranlarıyla birlikte gözüküyor. WhaleStats verilerine göre, FTX borsasının kripto para birimi FTT, bu balina cüzdanlarının %19,13’ünü kaplıyor ve ikinci sırada %11,82 ile USDC var. Şubat ayının başlarında, popüler meme token Shiba Inu’nun (SHIB) bu listede genellikle ilk sırada konumlandığını görmüştük. Mevcut dağılımda, balinalar Shiba’nın iki katından fazla FTT Token’e sahip.

 1. FTX Token (FTT)
 2. USD Coin (USDC)
 3. Shiba Inu (SHIB)
 4. Tether (USDT)
 5. Diğer token’ler
 6. BitPanda (BEST)
 7. OKEx (OKB)
 8. Crypto.com (CRO)
 9. Decentraland (MANA)
 10. Chainlink (LINK)

 

Bir Cevap Yaz

btcrehberi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *