«
kapak_202135

Kısa vadede inişler yaşansa da birçok analist, uzun dönem için olumlu konuşuyor. Zaman zaman gelen kırılmalar insanları bıktırıyor. Umut ile umutsuzluk arasında kalan yatırımcılar psikolojik olarak yıpranıyor. Buna rağmen uzmanlar, genel bir yükselişin devam edeceğini düşünüyor.

Bitcoin, en inandırıcı fiyat çalışmasına sahip değil. Ancak analistler uzun vadeli beklentilerinden emin olmaya devam ediyor. Plan B, Bitcoin’in yeni zirvelere ulaşmasının kesin olduğunu söylüyor. Kripto analisti sadık sahipleri sayesinde mümkün olacağını düşünüyor.

Plan B, 466 milyar dolar olan Bitcoin’in gerçekleşen sınırı şu anda tüm zamanların en yüksek değerine yakın olduğunu belirtti. Metrik trendine dayanarak, Bitcoin’i bir sonraki tüm zamanların en yüksek fiyatına götüreceğini belirtti. Ayrıca, Bitcoin başına 100 bin dolarda gerçekleşen sınırın yaklaşık 750 milyar dolar olacağını tahmin ediyor.

Analist uzun vadede halen pozitif görüntü çiziyor

Önemli ölçüde, gerçekleşen kap metriği, dolaşımdaki her Bitcoin’in en son hareket ettiği fiyata dayalı olarak Bitcoin piyasasına değer veriyor. Bu, toplam Bitcoin sayısını mevcut fiyatıyla çarpan piyasa değerinin aksine.

Bu ayrım, gerçekleşen sermaye tavanının, kaybolabilecek veya uzun vadeli sahiplerin elinde olabilecek varlıkların değerleme modeli üzerindeki etkisini azalttığı anlamına geliyor. ATH yakınlarında trend olması, uzun vadeli sahiplerinin gerçekten de piyasanın yönünü dikte ettiğini gösterebilir.

Plan B’nin en son analizi, S2F modeli hala yürürlükteyse, Bitcoin’in mevcut fiyatının olması gerekenden %55 indirimli olduğu anlamına geldiğini belirttikten sonra geliyor.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *