«
5cf71dbb20138534e9b81c5e-large

Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto para benimsenmesi ve kullanımı diğer ülkelere kıyasla çok daha hızlı gerçekleşmiş ve daha çok yayılmış durumda. Birçok kurum ve politikacı, dijital varlıkların arkasındaki teknolojiyi överken, bu durum ABD’nin kripto para birimleriyle yakın bir ilişki kurmasını tetikledi. Örneğin Shannon Bray‘i ele alacak olursak. Kuzey Carolina Senatosu adayı uzun bir süredir kripto savunuculuğu yapıyor. Bray, Watcher Guru ile gerçekleştirdiği özel bir röportajda, göreve seçildiği takdirde kripto benimsenmesini nasıl bir sonraki seviyeye taşıyabileceğine ilişkin planlarından bahsetti.


Göreve seçilmeniz halinde, ABD’de kripto para birimi benimsenmesini geliştirmek için hangi adımları atmayı planlıyorsunuz?
Shannon Bray: Şu anda BlueSparrow için çalışıyorum ve bu tokenla ödeme almayı seçiyorum. Bence harika bir fikir çünkü sadece maaş için çalışmıyorum. Ailemin geleceği için çalışıyorum. Çoğunlukla, federal bankacılık sisteminden ayrıldım ve çoğu kripto para biriminde ödemeyi memnuniyetle kabul ederim.

Neden kripto para birimlerinde maaş ödemenin iyi bir hamle olduğuna inanıyorsunuz?
Kripto para biriminin benimsenmesi zaten devam ediyor. ABD hükümetinin, ele geçirilen kripto para birimlerine adanmış bir bankası var. Artık birkaç faturamı kripto ile ödeyebiliyorum. Yapacağım ilk şeylerden biri, aşırı regüle edilmememiz için eğitmek olurdu.

Shannon Bray ve Kripto Paralar
ABD Savunma Bakanlığı için bir siber güvenlik analisti olarak çalışan Shannon Bray, hükümetin yasama cephesini iyileştirmek için istifa etmeye ve siyasete katılmaya karar vermişti.


Kendini savaş karşıtı ve göçmenlik yanlısı olarak da tanımlayan Bray, Bitcoin’i seçiminin ana teması olarak kullanmaya karar vermişti. Çin’in Bitcoin madenciliğini yasaklamasının ardından Haziran 2021’de piyasanın toparlanması hakkında yorum yapan Bray, Yahoo Finance’e şunları aktarmıştı:

“Bitcoin’in bu şekilde geri döndüğünü gördüğümde, kriptonun küresel sahnede politikamızın bir parçası olması gerektiğini biliyordum. Çin onu alt edemezse, bu güzel bir hikaye olacak.”

Bray, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a sahip olmanın yanı sıra HODL Shiba Inu ve Dogecoin ile de tanınıyor.

Forbes’a göre, ABD Kongresi kripto politikasına odaklanan 35 yasa tasarısı sundu. Diğerlerinin yanı sıra kripto para birimi düzenlemesi, blok zinciri teknolojisi uygulamaları ve merkez bankası dijital para birimine odaklanan konulardı. ABD Başkanı Joe Biden tarafından Kasım 2021’de vergi hükümleri de dahil olmak üzere 1,2 Trilyon dolarlık dönüm noktası niteliğinde bir kripto para yasası imzalandı. Bununla birlikte, Bray ve diğer kripto para birimi savunucuları, politika yapıcıların daha sürdürülebilir bir endüstri için düzenleme ve yenilik arasında ince bir çizgi çizmeleri gerektiğini söyledi.

Amerikan politikacıların ve yeni adayların kripto para savunuculuğu artış gösterirken, sizce bu durum kripto piyasalarına olumlu bir şekilde yansıyacak mı?

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *